Založ si blog

Akosi, sme pozabudli, že menej je vždy viac. .. .

Napríklad, vybavovanie si hypotéky u nás je v našich podmienkach…sizyfovskou prácou a nie vždy dobrý výsledok pre pracujúceho mladého občana.

Akosi, sme sa nechali zatiahnuť do doslova našich vecí okolo nášho života a postoja.

Prečo?

Nuž, ešte v rokoch 2001 sa celá rodinka rozhodla …presťahovať z Východného Slovenska  do Bratislavy, nuž synovia skončili školy a prácu našli ozaj rýchlo v Blave, no čo s ubytovaním?

Ako, sa vtedy kupovali a dali kúpiť byty?

Boli aj…RK.. bolo ich pomenej, no boli. Ale aj táto rodinka bývajúc v podnájme si našla byt bez ..RK.. ozaj stačili doklady o byte a navštíviť, právnika, notára, potom zo všetkými zmluvami na kataster a ..hotovo…

Dnes, keďže ani huby v lese za posledné roky nerastú tak, rýchlo v lesoch ako realitné spolky, dokonca sa nechávajú počuť, že bez nich to nejde a majú to márne, naletia len na podvodníkov a podobné reči.

Však, ak ich ozaj občania chcú dokonca zabezpečovať aby oni …zarábali na ich ..bytoch a domoch, potom majú zelenú a môžu sa títo vraj profesionáli, finančne dobre zabezpečiť, nevrazia do toho a tej ich práce nič…dokonca aj telefon a benzín, čo jazdia im platia občania u …provízii, nuž ale to nie je len u realitných pracovníkoch, v posledných rokoch, sa dokonca poučilo veľa profesionálov v ..oblastiach:

..finančný poradca, konzultant, nuž dalo by sa ozaj poukázať, čo a ako vlastne a kde nám unikajú peniaze, no s presvedčením o opaku, že práve vďaka týmto ..profesionálom, sme koľko veľa ušetrili.

Mala som šťastie práve včera po dlhých týždňoch strávených v byte, byť v kaviarni / čakala som na manžela/, ostala som sedieť u stolu a ku vedľajšiemu si prisadli 2 dámy okolo cca: 35..až 40 rokov?

Nič, by nebolo na tom divného, veď aj ja už skoro..60 ročná som tam sedela, no tá debata ich bola ozaj potrebná aby to počuli a počulo dosť mladých ľudí a rodín, čo buď kupujú alebo predávajú, svoju nehnuteľnosť.

Najprv milé pobozkanie sa a otázka na  kolegyňu, tak už máš tie zuby a čo stáli?

Odpoveď?

.. prepáč, mi Bože..za rúhanie sa…..no až po tej cene a ešte poznámke, však to bola cena za províziu 1 bytu a ani to nepocítime v rozpočte rodiny.

Debatovali ozaj na tvrdo o nás bežných ľuďoch, čo sa obraciame na ich pomoc v nádeji, o pomoc a že všetko spravia a ušetria nám čas a peniaze.

Akosi, sme zabudli, že tie realitné, finančné, konzultačné, profesionálne ponuky idú od ľudí čo prišli o prácu a nechceli pracovať, ako každý iný občan za mzdu našu, tak sa dali do spolku a spravili si rôzne…

finančné-partnerstvá a realitné spolky, mnoho by sa z vás možno aj divilo, kto všetko sa tam našiel a prečo.

Nestačím sa diviť, prečo to naši otcovia, dedkovia, dokonca ešte aj my poniektorí, sme si vedeli konať zo svojím majetkom a bolo dobre, no dnes tie… výstrahy a doslova strašenia občana, radšej si sám nekupuj, nepredávaj, nevybavuj hypotéku, lebo ťa ošklbú v bankách a na nás sú krátky…

Vieme vôbec, koľko takých a im podobní sa živia zo ..zastrašovania nás a im …majetok aj financie ozaj.. pribúdajú a nám ostatným ..nič.

To, je presne ako s ..mimo-vládnymi aktivistami, či ako sa volajú presne, práve pred časom sme s mužom si vraveli, pre pána Jána toľko ich je a …chudoba a žobrota pribúda.

Aj o tých …tiež bohatých vraj Bratislavčanoch, je to presne tak ako s tými vraj pomocníkmi …ak, je dôchodca a žije v Bratislave ..nezáviďme im, majú sa možno poniektorí vďaka cenám,

ešte horšie s tými dôchodkami, ako niekde inde u nás na Slovensku.

„“Skrátka, akosi sme zabudli o čom je život, ako sa má žiť, ako si rodina má vedieť poradiť aj z bytom a domami, hypotékou a vôbec, prečo v tisícoch za jeden predaj a vybavenie hypotéky…dostanú tisíce???““

… nenapísala som všetky organizácie.. mimo štát, to by ma ani nebavilo, kedy začneme byť pánmi a gazdami a naučíme sa, že s malým bytom po rodičoch, môžem ozaj získať viac, ak sa spoľahnem na seba a ľudí okolo seba dobrých, čo mi poradia kto hľadá byt a podobne životné skúsenosti, nám už úplne vymizli z hláv našich…

NA ZAVER:

 

DOPOČULA SOM SA, VRAJ SOM ZASTARALOU A SVET A HLAVNE AMERIKA A BYVALI …ZAPAD, len DOBEHUJU TITO TIEŽ …ZARABAJUCI a PROFITUJUCI..

dala som jednej otázku..

viete, prečo tam je to ozaj niečo bežné?

odpovedala som jej… lebo ešte aj v takom Nemecku máte viac bytov v PODNAJME, ako je ich u nás a vy ste sa prilepili na vlastníkoch a ľudí a tvárite sa, že ste …SVETOVI…

Presne, ako z : LIKVIDACIOU našej ZAKLADNEJ VOJENSKEJ SLUŽBY a KASARNI..teraz, čo sa to deje????

takto a takú ekonomiku, som ozaj u vlády ..v socializme ..nezažila..najprv všetko dobré zbúram, zlikvidujem, zruším, potom sa po,, xxx ,,rokoch tvárim, ako že som objavil planétu…ZEM:::::

 

 

 

Srdečná vďaka, RZP-BA, celej posádke za znovu dýchanie a nádej, boli ste fajn a profíci. . . .

12.03.2017

Určite viacerí z vás sa pozastavíte za tento môj blog, nuž dnes o 04.45 hodine po zavolaní na 112 a mužom nahlásení ...ASTMA dýchať sa žene nedá, podaná pomoc a veľmi milí boli všetci viac »

Akosi, nevieme a nechceme si pripustiť, že čo je vlastne dobrá kultúra? zábava? pre nás občanov?

25.02.2017

Nie som v tomto odborník, no jedno viem určite posúdiť. "ZABAVA a zábava" Terajšie zábavne programy nie žeby sme ich mali málo, to nie. No asi pre moju neodbornosť sa neviem akosi zabaviť a viac »

Akosi sme si nevšimli, že aj bratia v ČR majú lacnejšie Energie. . .

22.02.2017

To je údeľ náš, nevšímať si, nediskutovať, nestretávať sa, nekomunikovať..... Ináč, by sme už dávno vedeli, že v ČR sa bez istôt a sľubov, ozaj od roku ..2017 im zlacnelo a to...elektrina viac »

Plyn, kúrenie, euro

Šéf OMV: Riziká plynovodu Nord Stream 2 sú zveličené

20.05.2018 16:42

Druhá vetva plynovodu Nord Stream nedokáže celkom nahradiť trasu, ktorá vedie už roky cez ukrajinské územie, tvrdí šéf OMV, spoluinvestora projektu.

Diaľnica, D1, Česko, Praha, Brno

Česi plánujú okružnú diaľnicu okolo celej krajiny, potrvá to desaťročia

20.05.2018 16:33

V Česku pracovníci štátnej firmy Riaditeľstvo ciest a diaľnic ČR začínajú pracovať na druhej fáze diaľničnej siete.

Mahmúd Abbás

Palestínsky prezident Abbás skončil v nemocnici s vysokou horúčkou

20.05.2018 16:30

Palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása prijali do nemocnice v predjordánskom meste Ramalláh po tom, čo sa u neho objavila vysoká teplota.

maďarsko, plot, utečenci

Čierna Hora reaguje na prílev migrantov, uvažuje o plote na hranici s Albánskom

20.05.2018 16:03

Čierna Hora zvažuje možnosť vybudovania plotu z ostnatého drôtu na hranici s Albánskom.

gastanka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 16075x
Priemerná čítanosť článkov: 1148x

Autor blogu

Kategórie